Witamy nad jeziorem Trasimeno

Witamy nad jeziorem Trasimeno, jednym z wielu większych jezior włoskich,cienkim srebrzystym welonem rozpostartym między Umbrią i Toskanią,otoczonym starymi osadami, usytuowanymi na zboczach pagórków porośniętych gajami oliwnymi.Wody Trasimeno są czyste i posiadają wysoką ocenę jakosci organizacji ekologicznych.Idealne miejsce dla turystów szukających relaksu a zarazem wrażeń w odkrywaniu małych ośrodków historyczno-kulturowych i włoskiej tradycji.

Na wakacjach w Trasimeno

Nad jeziorem Trasimeno znajdziecie duży wybór wysokiego standardu obiektów turystycznych:hoteli,agroturystyki,domów na wsi i apartamentów,kempingów,bed& breakfast,hosteli,zarówno dla rodzin ,osób indywidualnych jak i grup w apartamentach i komfortowo wyposażonych pokojach.

» Last minute Trasimeno

» Specjalne oferty Trasimeno

Zarezerwuj online twoje wakacje we Włoszech

Nasza strona oferuje możliwość rezerwacji online i last minute oraz oferty wakacyjne na każda porę roku,aby spędzić wakacje pełne relaksu w tym niezwykle urokliwym zakątku Umbrii.

Typowe produkty słynnej kuchni włoskiej

Regionalne restauracje i zajazdy gwarantuja profesjonalność i wysoką jakość w przygowaniu potraw, ze szczególnym bogactwem produktów typowych dla tego regionu które są w większości dostarczane przez producentów lokalnych,stanowią gwarancję wysokiej jakości oferty.Olej, wino,wędliny,mięsa,ryby z jeziora,fasolka (trasimeńska) są dominującymi na stole.

Zwiedząć Trasimeno,kochać Włochy

Jezioro Trasimeno znajduje sie w obszarze najbardziej bogatym w spuściznę historyczno-kulturową swiata..Nie więcej niż 2 godziny jazdy , napotkacie największe skarby kultury i sztuki.Od pomników antycznego Rzymu po miasta średniowiecza: Perugii, Sieny, Asyżu.Od skarbów etrusków z Cortony po piękna renesansu Florencji;tysiace szlaków artystycznych aby odkryć wielkie piękno Italii.

Każdego dnia nowe wydarzenie

Dla milośników wydarzeń,kalendarz jest bogaty w wystawy,przeglady,festyny i kiermasze.Zaczynając od tych najmniejszych charakterystycznych dla głlównych centrów jak Castiglione del Lago,Cittą della Pieve,by dotrzeć do wielkich wydarzeń w pobliskich miastach sztuki jak:Perugia-Umbria Jazz i Eurochocolate lub Siena-Palio (wyścigi konne).